اطلاعیه
خانه / دانشگاه های اوکراین / دانشگاه ملی معماری و شهرسازی

دانشگاه ملی معماری و شهرسازی

00

دانشگاه ملی شهرسازی و معماری کی یف (کی سی)

Kyiv National University Of Construction And Architecture

 

 این دانشگاه که با نام سابق آن، مهندسی عمران کی یف شناخته می شود، بزرگ ترین و مهمترین دانشگاه معماری و عمران در اوکراین محسوب می شود.

این دانشگاه درسال ۱۹۳۰ بر پایه ی واحد عمران از موسسه پلی تکنیک کی یف و دانشکده معماری آن بر پایه دانشکده هنر کی یف تاسیس شده است. از زمان جنگ جهانی دوم به بعد این دانشگاه به دومین دانشکده مهندسی معماری اتحاد جماهیر شوروی بعد از دانشگاه مهندسی عمران مسکو تبدیل شد. از ۳ اوت ۱۹۹۳ با فرمان کابینه وزیران اوکراین، این دانشگاه با نام دانشکده مهندسی عمران کی یف نام گزاری شد. در ۲۸ فوریه ۱۹۹۹ با فرمان رییس جمهور اوکراین نام دانشگاه از عنوان دانشگاه ملی به ” دانشگاه ملی شهرسازی و معماری کی یف” تغییر نام داد.

خدمات آموزشی و علمی توسط بیش از ۹۶ کرسی استادی که حدوداٌ شامل ۸۰۰ استاد و مدرس می باشد، سازماندهی و انجام شده است.در حدود ۱۰۵۰۰ دانشجو در این دانشگاه مشغول به تحصیل هستند که در مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری می باشند

 این مرکز بزرگ علمی در زمینه شهرسازی و تاسیسات شهری با مساحت کل ۱۱۰۰۰۰ متر مربع،  متشکل از  ۷ ساختمان آموزشی، ۲ کالج و ۸ خوابگاه دانشجویی می شود. از دیگر امکانات در دسترس دانشجویان کتابخانه (با تعداد کتاب نزدیک به یک میلیون جلد)، سالن های مطالعه، کلاس های کامپیوتر مجهز به سیستم اینترنت، مجموعه ورزشی مجهز به سالن های ورزشی رشته های مختلف، پلی کلینیک دانشجویی که همه گونه خدمات پزشکی و درمانی به صورت رایگان در اختیار دانشجویان قرار می دهد،  کافه تریا و سالن های غذا خوری ازجمله امکانات این مرکزمی باشند.

در اين دانشگاه دانشجو يان خارجي پس از گذراندن دوره زبان مي توانند به زبان هاي  روسي و اوكرايني در رشته مورد نظر تحصيل كنند.

 


             دانشكده ها

معماری

عمران و ساختمان

عمران و شهرسازي

تاسيسات

تكنولوژي ساختماني

تاسيسات اتوماتيك(اتوماسیون)

 

      اماده سازي نيروي متخصص  ,رشته ها

معمار ساختمان

شهر سازي

طراحي داخلي

مهندسي تاسيسات ساختمان

مديريت طراحي

عمران ساختماني زمين

كانال تاسيسات

سيستم حرارتي

آب و فاضلاب ساختماني

اكولوژي

تكنولوژي ساخت مصالح ساختماني

راه سازي

ماشينهاي ساختمان سازي