اطلاعیه
خانه / دانشگاه های اوکراین / دانشگاه پلی تکنیک کی یف

دانشگاه پلی تکنیک کی یف

 

0

دانشگاه پلی تکنیک شهر کی یف –اوکراین

National Technical University of Ukraine

این دانشگاه در قرن هجدهم و در ژانویه ۱۸۸۰میلادی تاسیس گشت. در آن زمان بیشتر تکنیک های تحصیلی از مدارس فنی شهر های زوریخ، مونیخ، وین، درسدن و ریگا (آلمان، اتریش و اسلونی) گرفته شده بود که جزو مراکز علمی معروف آن دوره بودند و در نوع خود بی نظیر و سرآمد خیلی از مدارس علوم فنی دنیا بود.

این دانشگاه در طول عمر خود شاهد تربیت و تعلیم بسیاری افراد معروف و دانشمندان به نامی از جمله پروفسور مندلیف، شیمیدان معروف و مخترع جدول تناوبی عناصر بوده است. امروزه این مرکز علمی یکی از کم نظیرترین محافل علمی در شرق قاره سبز (اروپا) می باشد. دانشجویان خارجی بسیاری همه ساله از سراسر دنیا برای تحصیل به آنجا می آیند. این دانشگاه در رنکینگ دانشگاه های اوکراین  رتبه ی اول و در رنکینگ دانشگاه های اروپا و دنیا رتبه ۵۵۱ می باشد که از دانشگاه شریف (۶۰۰-۶۵۰) و دانشگاه تهران (۶۵۱-۷۰۰) بالاتر می باشد.

این شهرک بزرگ علمی با مساحت کل ۱۳۰۰۰۰ متر مربع، متشکل از ساختمانهای متعدد آموزشی کالج و ۶ خوابگاه دانشجویی می شود. از دیگر امکانات در دسترس دانشجویان کتابخانه (با تعداد کتاب نزدیک به یک و نیم میلیون جلد)،  سالن های مطالعه، کلاس های کامپیوتر مجهز به سیستم اینترنت، (شبکه داخلی و خارجی) مجموعه ورزشی مجهز به سالن های ورزشی رشته های مختلف، می باشد. دانشگاه پلی کلینیک همه گونه خدمات پزشکی و درمانی را به صورت رایگان در اختیار دانشجویان قرار می دهد.

سن متقاضیان برای مقطع کارشناسی جهت پذیرش : حداکثر تا ۲۵  و برای کارشناسی ارشد تا ۳۵ سال

 


دانشکده های فنی دانشگاه پلی تکنیک کی یف

دانشکده مخابرات و ارتباطات

دانشکده ی مدیریت و حفظ انرژی

دانشکده ی حفظ و امنیت اطلاعات

دانشکده ی مهندسی مکانیک

دانشکده ی صنعت چاپ

دانشکده ی فیزیک

دانشکده ی زبان های خارجه

دانشکده زبان و ادبیات روسی و اوکراینی

دانشکده ی مدیریت و بازاریابی

دانشکده ی قانون و جامعه شناسی

دانشکده ریاضیات

دانشکده فیزیک و ریاضیات

دانشکده تکنولوژی شیمی

دانشکده علوم نظامی

دوره های مدیریت MBA