اطلاعیه
خانه / دانشگاه های اوکراین / دانشگاه علوم هوایی کی یف

دانشگاه علوم هوایی کی یف

 

31

دانشگاه ملی حمل ونقل هوایی اوکراین

 National Aviation University    

 

این دانشگاه قوی ترین و بزرگ ترین مرکز آموزشی علوم هوایی در اوکراین است، که یکی از معروف ترین دانشگاه ها در شرق اروپا می باشد و سابقه ای طولانی و شناخته شده در دنیا دارد. این دانشگاه در زمان اتحاد جماهیر شوروی یکی از مراکز مهم تعلیم و تربیت متخصصان علوم هوایی بود. هر ساله هزاران نفر از متخصصین و دانشمندان جوان این دانشگاه در مراکز مهم دنیا به کار گرفته می شوند. این مرکز علمی نقش بسیار بسزایی در پیشرفت علوم هوایی در شرق اروپا (داخل و خارج از کشور) می باشد.

این دانشگاه با مراکز بزرگ علمی و معروف ترین کارخانه های هواپیماسازی در ارتباط تنگاتنگ و تبادل متخصص و دانشجو می باشد شرکت هایی مانند بویینگ آمریکا، ایرباس اروپا، بومباردیه کانادا، شرکت هواپیماسازی آنتوف اوکراین، توپولوف روسیه، سازمان پیمان آتلانتیک.

این دانشگاه دارای یک پلی تکنیک مجزا و مجهز برای دانشجویان می باشد که خدماتش را به صورت ۲۴ ساعته به دانشجویان ارايه می دهد و همه دانشجویان از بیمه درمانی برخوردار می باشند.

بعد از فروپاشی شوروی، دانشجویان ایرانی زیادی از این دانشگاه فارغ التحصیل شده اند یا در حال تحصیل می باشند، که امروز در صنعت هوانوردی خود ایران از تجربیات آن ها استفاده می شود.


دانشکده های دانشگاه مهندسی و هوا فضا (کیگا) 

روابط بين الملل

جامعه شناسي

اقتصاد و بازرگاني

مديريت

حقوق

علوم فيزيك ( فیزیک کاربردی و محض)

علوم كامپيوتر

مهندسی کامپیوتر

مهندسي برق و قدرت

مهندسي راديوالکترونیک

مترولوژي و وسايل اندازه گيري

مهندسي كامپيوتر

ارتباطات

هوانوردي و تكنولوژي هوايي

مهندسي هواپيما

تعمير و نگهداري توربين (موتور)

معماري

الكترونيك

مهندسي تكنولوژي شيميايي

تكنولوژي حمل و نقل