اطلاعیه
خانه / دانشگاه های اوکراین / دانشگاه علوم موسیقی و هنر

دانشگاه علوم موسیقی و هنر

05

  تاریخچه آکادمی موسیقی چایکوفسکی

(Tchaikovsky National Academy of Music Kiev Conservatory)     

آکادمی ملی موسیقی چایکوفسکی در سال ۱۹۱۳ میلادی تاسیس شد و در ابتدا هنرستان موسیقی کی یف نامگذاری گردید. در تاسیس این دانشگاه موسیقی دانان بزرگ روسی مانند روبینشتین، چایکوفسکی، رحمانینوف، گلازونوفو استاد مجرب و مدیر چندین ساله هنرستان پوخالسکی شرکت داشته اند. متخصصین بسیاری باشهرت های جهانی از این مرکز فارغ التحصیل شده اند. در کشور اوکراین ۳۸ مرکزو موسسه آموزش موسیقی فعالیت دارند که در این بین ۳۳ موسسه دارای رتبه ارزشیابی رده ۲-۱ بوده و ۵ موسسه رتبه ۴-۳ کسب کرده اند. دانشجویانی که قصد دارند در این دانشگاه حضور یابندباید دوره پاتفک هنر را در دانشگاه شفچنکو به زبان اوکراینی یا روسی بگذرانند.

همکاری های دو جانبه بین دانشگاه های اوکراین و خارجی به شدت پیشرفته است. دانشگاه های اوکراین مانند این دانشگاه، به صورت فعال در برنامه TEMPUS اتحادیه اروپا شرکت می کنند. (Tempus برنامه اتحادیه اروپا است که هدفش پشتیبانی از نوسازی از آموزش عالی در کشورهای عضو از شرق اروپا، آسیای مرکزی، کشورهای غرب بالکان و منطقه مدیترانه ، عمدتا از طریق پروژه های همکاری دانشگاه می باشد.

رشته هاي مرتبط با موسيقي (مقاطع ليسانس – فوق ليسانس – دكترا)  و دانشجو مي بايد آشنايي لازم با موسيقي و مباني آن را داشته باشد.